Noc s Andersenem 2024

Kdy: 21. 3. 2024 17:00

Kde: GSŘMR Skuteč

Noc s Andersenem.

V noci ze čtvrtka 21. 3. 2024 na pátek 22. 3. 2024 proběhla u nás na gymnáziu akce „Noc s Andersenem“. S pomocí učitelů českého jazyka ji zorganizovala třída kvarta. Mezi účastníky byli žáci primy, sekundy a tercie.

Typ akce: ostatní (akce pro žáky, čtení (např. autorské))

NOC S ANDERSENEM

Na začátku se účastníci rozdělili do dvojic a trojic, ve kterých poté procházeli stanoviště, kde sbírali razítka do záznamového archu. Každé ze šesti stanovišť měli na starost jeden nebo dva žáci kvarty.

Skupinky navštívily „běhací diktát”, při kterém hádaly pohádky a pověsti podle popisu.
U dalšího stanoviště měli žáci napsat báseň pomocí klíčových slov ze slovního mraku, dále se seznamovali s životopisem i dílem Petra Síse, který letos slaví 75. narozeniny. Každý účastník si nakreslil obálku knihy na téma „můj život”. Nakonec se všichni odebrali do třídy kvarty a hádali kvartou zpracované pantomimické scénky s tematikou řeckých bájí.

Po sesbírání všech razítek byla na řadě večeře – pizza. Po večeři následovala stezka odvahy na školním dvoře. Účastníci si podél svíček došli až pro svůj diplom za absolvování celého programu.

Když se všichni uložili ke spánku, mohli se zaposlouchat do předčítání pohádky Sněhová královna v podání pana učitele Kořístky.

Všichni si večer moc užili a pěkně se vyspali do dalšího dne.

Anežka Doležalová, kvarta

GSŘMR Skuteč, V. Nováka, Skuteč, 53973